WSOPC Rozvadov – Tomasz Chmiel wiceliderem Crazy Eights!

0

Istnieje spora szansa, że drugi pierścień podczas festiwalu WSOP Circuit w Rozvadovie trafi wkrótce do Polski! W turnieju Crazy Eights zostało już tylko dziewięciu graczy, a wiceliderem jest Tomasz Chmiel. Walka toczy się o ponad 44 tysiące euro.

W drugim dniu turnieju Crazy Eights do stołów zasiadła ponad setka graczy. Wśród nich było aż jedenastu reprezentantów Polski, a największy stack spośród naszych graczy miał Tomasz Chmiel. Więcej o dniach startowych pisaliśmy TUTAJ.

Łącznie w turnieju mieliśmy 273 wpisowe – czternastu graczy skorzystało jeszcze z późnej rejestracji przed rozpoczęciem dnia drugiego. Pula gwarantowana została dzięki temu nieznacznie przekroczona, a płatnych było 31 miejsc.

Niestety, znaczna część naszych graczy odpadła z turnieju jeszcze przed kasą. Z niczym od stołu odeszło aż dziewięciu Polaków, a wśród nich byli między innymi Michał Ozimek, Maciej Kondraszuk, Marek Bartoszewicz, Karol Radomski i Grzegorz Wyraz.

Jedynym naszym reprezentantem, który odpadł wczoraj w kasie, był Dawid Kuliberda. Zajął on ostatecznie 21. miejsce i w zamian otrzymał 2.263€.

W grze o mistrzowski pierścień został jeszcze jeden Polak – Tomasz Chmiel. Jest on wiceliderem turnieju, mając na koncie 1.360.000 żetonów. Daje mu to sporą przewagę nad resztą graczy, a w stawce jest już tylko dziewięciu graczy.

Chmiela wyprzedza jedynie Rosjanin Alexander Lakhov. Jego przewaga nie jest jednak zbyt duża, bo zgromadził on 1.410.000 żetonów. Zajmujący trzecie miejsce Benjamin Streber ma natomiast 700.000 żetonów, a więc sporo traci do prowadzącej dwójki.