Jean-Pascal Savard zwycięzcą PartyPoker Million North America!

0
Jean-Pascal Savard PartyPoker Million

Turniej główny festiwalu PartyPoker Million North America rozstrzygnięty! Dziś w nocy poznaliśmy triumfatora tego turnieju, którym został Kanadyjczyk Jean-Pascal Savard. Jak przebiegała jego droga do zwycięstwa? Poczytajcie!

Wczoraj około godziny 19:00 wystartowała transmisja na żywo z turnieju głównego festiwalu PartyPoker Million North America. W całym evencie organizatorzy zanotowali 1.168 wpisowych do gry, dzięki czemu w puli nagród znalazło się 5.709.750 dolarów kanadyjskich. W turniejowej kasie znalazło się miejsce dla 119 zawodników.

Po czterech dniach emocjonującej walki wyłoniony został skład stołu finałowego, na którym mogliśmy oglądać m.in. Szkoda Nialla Farrella czy triumfatora Main Eventu Aussie Millions – Ariego Engela. Ten ostatni piastował zresztą pozycję chipleadera, jednak mimo tego nie udało mu się zająć miejsca nawet na podium.

Gra Engela podczas transmisji na żywo wzbudzała u widzów i komentatorów niemałe emocje. Kanadyjczyk decydował się na szalone zagrania, które często prowadziły do przekazywania żetonów w ręce rywali. Sam Engel zajął ostatecznie piątą lokatę, dzięki czemu dopisał do swojego konta 238.350 dolarów kanadyjskich.

Turniej fazowy PartyPoker Million przepustką do zwycięstwa

Kilka słów należy się zwycięzcy całego wydarzenia. Jean-Pascal Savard w dotychczasowej karierze wygrał ponad 1.500.000$, czego największą część stanowiło ponad 500.000$ zdobyte za czwarte miejsce w High Rollerze PCA na Bahamach w 2015 roku. Kanadyjczyk poprawił zatem znacznie swój najlepszy rezultat i co ważniejsze – uczynił to bardzo małym kosztem. Zawodnik ten wkupił się bowiem do gry za pośrednictwem turnieju fazowego online z wpisowym w wysokości 500$.

Savard w pojedynku jeden na jednego spotkał się ze swoim rodakiem Jonathanem Bussieresem, który do występu w turnieju głównym PartyPoker Million miał na swoim koncie zaledwie 70.000$ wygranych w eventach na żywo. Pokerzyści zdecydowali się na ustalenie nowego podziału nagród, ostatecznym triumfatorem został natomiast bardziej doświadczony z Kanadyjczyków, Jean-Pascal Savard. Serdecznie gratulujemy!

Poniżej prezentujemy końcowe wyniki tego turnieju oraz nagranie z finałowego rozdania, które zdecydowało o losach całego pojedynku.