Galfond Challenge – świetna sesja Galfonda i 300.000€ zysku!

0

Kolejna sesja Phila Galfonda i ActionFreaka przyniosła znów duże pule. Tym razem jednak Phil swojego ogromnego prowadzenie nie wypuścił z rąk. Zanotował ogromny zysk!

Trwa trzeci z pojedynków Galfond Challenge. Phil Galfond rywalizuje właśnie a ActionFreakiem na stawkach 150/300€. Pojedynek ma trwać łącznie 15.000 rozdań. Przypomnijmy, że kilka dni temu Galfond był w trzeciej sesji na ogromnym prowadzeniu, ale rywal zdołał go dogonić. Wczoraj już naprawdę wszystko układało się po myśli Phila.

W jednym z pierwszych ogromnych starć tego dnia mieliśmy akcję set na seta. Na stole A4Q5 Galfond zagrał spory check-raise, a ActionFreak wrzucił all-ina. Galfond sprawdził. W puli było 76.000€. ActionFreak pokazał 55TJ, ale Galfond miał tam AT8A! River to kolejny as i Phil wziął ogromną pulę.

Niektóre pule dochodziły do 100.000€. Przykładem jest poniższe rozdanie. Na stole TK8 Galfond betował za 2.699€. ActionFreak przebił do 13.497€. Galfond zagrał re-raise do 45.891€, a rywal wrzucił all-ina. Galfond dołożył ostatnie żetony. Pokazał QJAJ. Rywal miał dwie pary z 82KT. Turn to A dające strita Galfondowi. River to 3. Pula 99.104€ trafiła do Galfonda!

Tak było już właściwie do końca sesji, bo kolejne duże pule trafiały do Phila. W momencie gdy miał 200.000€ przewagi, gracze zaangażowali się w kolejne duże starcie. Tym razem na stole Q95 Galfond betował za 3.274€. ActionFreak przebił do 11.621€. Phil zagrał re-raise do 36.663€. Rywal wrzucił stacka 38.000€, a Phil sprawdził. Galfond pokazał tam seta z 55K6. Rywal miał drawa z J85T. Turn to 9, river A i pula 78.867€ trafiła do Galfonda.

Ostatecznie w drugiej sesji gracze rozegrali 844 rozdania. Galfond wygrał aż 310.594,59€ i to on objął znaczące prowadzenie w tym meczu.

Aktualne wyniki meczu z ActionFreakiem:

27 kwietnia (dzień 1) 145 ActionFreak 11.162,32€
28 kwietnia (dzień 2) 1017 Phil Galfond 3.632,83€
30 kwietnia (dzień 3) 844 Phil Galfond 310.594,59€
Łącznie 2.006 Phil Galfond
303.065,10€

Przypomnijmy, że w tym pojedynku obaj gracze ryzykują dodatkowe 150.000€ w zakładzie bocznym. Dzisiaj o 17:00 kolejne starcie. Relacja na kanale Run It Once na Twitchu.