EPT Dublin High Roller – Finał – Live stream

1

Po dwóch dniach zmagań w turnieju High Roller z wpisowym €25,750 w grze pozostała już tylko finałowa ósemka.

Dzisiaj przed nami finałowy pojedynek, a to oznacza także rozpoczęcie 7-dniowego maratonu relacji EPT Live. Live stream z finału High Rollera rozpocznie się o 14:30.

W turnieju EPT Dublin High Roller mieliśmy 70 buy-inów, co oznaczało dziewięć miejsc płatnych. Wczoraj więc mieliśmy do czynienia z dwoma bubblami jeden po drugim. Najpierw graliśmy na bubblu miejsc płatnych, a po odpadnięciu gracza na dziewiątym miejscu mieliśmy bubbla stołu finałowego.

Największym pechowcem został Dario Sammartino, który odpadł na 10 miejscu, a więc ostatnim nie nagradzanym żadną nagrodą. Ostatnie w turnieju rozdanie dla Sammartino rozpoczęło się od Antona Bertilssona, który podbił do 100,000. Zagranie to sprawdzili obaj gracze z blindów, czyli Ivan Luca i Dario Sammartino. Na flopie 7 2 9 mamy zagranie Ivana Luki za 130,000 i sprawdzenia obu przeciwników. Turn to A i tym razem Luca i Sammartino zaczekali, Bertilsson zagrał za 325,000. Luca spasował, ale Dario Sammartino zdecydował się na allin za 900,000. Po chwili namysłu Bertilsson zdecydował się sprawdzić i pokazał J 8 . Dario mając dwie pary A 7 był na prowadzeniu, ale musiał uniknąć pika i dziesiątki na river. Ostatnia karta to jednak T i łapiąc strita Bertilsson wyeliminował Sammartino, który został ostatnim graczem opuszczającym stół z niczym.

Kolejnym z pechowców wczorajszego dnia został były mistrz świata Martin Jacobson. Mając tylko 8 bug blindów zdecydował się na all-in z A-2 i został sprawdzony przez Ivana Lucę mającego A-Q. K-7-3-A-9 na boardzie i Jacobson został wyeliminowany na dziewiątym miejscu. Na pocieszenie otrzymał on €49,730, ale w dzisiejszym finale już go nie zobaczymy.

Zdecydowanym liderem dzisiejszego finału jest Mustapha Kanit (na zdjęciu), którego stack wynosi blisko 5,5 miliona (91 big blindów).